Csorba Anna üzente 13 éve

Üdv. Igen régi cikk, de már én nagyon galamb ellenes vagyok, mert: ketté kellene választani a városi galambot, a gerlét mely az én budapesti kertemben is megél és itt él a fekete rigó a cinege, és van még szarka is, de nem koszosak! a pesti galamb pedig: koszos, csúf (kimondottan), terjeszti a betegséget, ráadásul szemtelen, az aluljárókban láttam hajnalban ki van rakva a reggeli áru, még nincs nyitva az üzlet és mire kinyit a galambok addig lakmároznak, mi pedig utánuk esszük a kaját, utcai kajálda, eszik a páciens, mit csinál a galamb? Majd kicsipkedi a szájából a kaját. A páciens hessegeti, de csak-csak visszamegy csipegetni?! Emlékszik valaki a MADARAK c. filmre? Ajánlanám. Nagyon szemtelenek, igaz megszoktak bennünket, én soha nem szokom meg őket, de a legkoszosabb városrészekben van, mi a város közepén lakunk kertes negyedben és itt nincs koszos galamb, igaz kosz sincs. A Blahát nagy ívben elkerülöm, miért: a galambok miatt, lehet hülye vagyok, de én félek tőlük és utálom is, ennek ellenére mint fent írtam szép, egészséges állatoknak, madaraknak vagyok a híve. Talán először Budapestet kellene megtisztitani és nem szemetelni!! Mert nagyon koszos a város és erről mi emberek tehetünk, a galambok úgy látszik ezt szeretik, nézzétek meg őket milyen szerencsétlenül csúnyák és koszosak. A tél folyamán 1-2 varjú is besétál a városba, a lány meséli: utcán hever egy élettelen galamb, szegény varjú odamegy és csipegeti, erre a lányom micsoda mutánsok lesznek ezekből, a varjú is növényevő, a galamb is növényevő most mit esznek MINDENT. Ez nem normális dolog. El kellene ezen gondolkodni. A szomszéd néni a sok ezer macskájával koszos volt, büdös volt, a macskák betegek voltak, mert nem tartotta úgy őket ahogyan egy állatot kell, nekem vidéken mindig voltak kutyák, macskák, madarak, de tiszták és tisztán voltak tartva, akár a háziállatok a disznó, a csirke, a nyúl. Szóval ha állatot akarunk azzal foglalkozni kell ki kell takarítani a helyét, a hülye pesti galambokat meg nem etetni kell, hanem ki kell irtani. Vagy fogjatok hozzá és csináljatok rendet, a malacot is ki kell ganézni!

Válasz

L. Ágnes üzente 15 éve

Szeretem én is az állatokat, de a galambok túlzott elszaporodása veszélyeket rejt. Ahol korábban laktam naponta kellett lemosnom az ablakot és a külső ablakpárkányt, mert szó szerint tele tojták. Úgy oldottuk meg a közös képviselővel, hogy a lakóközösség költségére hálót feszítettek az eresz alá, így nem tudtak a galambok odatelepedni a tető alól kilógó gerendákra. Mindenesetre undorító volt naponta lemosni kívülről a telepiszkolt ablakot és párkányt. Ennyi kakát még életemben nem takarítottam.

Válasz

Baksáné Sztanó Mária üzente 15 éve

Én igazából jó hírnek tartom, hogy a városokban sok a galamb, s egyéb madár is. Lehet, hogy nincs igazam, de én annak tudom be ezt az állapotot, hogy az emberek nem bántják őket.
Szerintem is - ha túl sok van belőlük, keresni kell a megoldást - de lehetőleg olyat, amely nem vérengzést jelent.

Válasz

Becsei Ferencné üzente 15 éve

Állatbarát lévén a galambokat is szeretem. Kertünkben jelenleg is most rakott fészket egy balkáni gerle pár a körtefán. Belvárosi hivatalban dolgozom, ahol szintén problémát okoznak a padlásra, belső udvarokra beköltöző galambok. Itt az acél beüő tüskés megoldást választották, de hallottam, hogy máshol vércséket alkalmaznak. Valóban nagy gond a galamb ürülék. Ez is egy olyan probléma, amire humánusabb megoldást kéne találni.

Válasz

Müller Lászlóné üzente 15 éve

Sajnos,nálunis hasonló a helyzet,a padlásról nem tudjuk eltávolítani őket!!! Köszike!!!

Válasz

Tóth László üzente 15 éve

Szeretem a galambokat, viszont már szó volt róla, hogy nagyon elszaporodtak.
Hirtelen nem is tudom mi lenne a helyes megoldás! Köszönöm, hogy elkülted!
További szép napot mindenkinek!

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 15 éve

Kettős érzéseim vannak a galambokkal kapcsolatban. Egyrészt nagyon szeretem az állatokat, másrészt engem is zavarna ha túlszaporodnának a környezetemben. Sajnos tudomásul kell venni, hogy a városokban túlzottan elszaporodott galambok igen sok kárt okoznak és ez ellen tenni kell valamit.
Remélem, hogy valami humánus megoldás születik.

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 15 éve

Nagyon érdekes volt a cikked. Számomra (aki falun élek, csodálatos tiszta levegőn) teljesen megdöbbentő volt az írásod.Múlt héten voltam Budapesten, folytogatott a bűz, szabályosan fulladoztam,csak akkor jöttem rá, mi a gondom, mikor hazaértem és beszippantottam a friss balatoni levegőt.

Válasz

Lovas Éva üzente 15 éve

Egyáltalában nem sok a galamb, a fővárosban, ott aholo én lakom, nincs is, csak egy-két gerle.
Egyébként, elképesztő, hogy tárgyakként kezelik őket. Szerintem inkább az ember túl sok. Teljesen felboruult a normális életmód, és életforma, ahhoz kéne visszatérni! Ronda és drága lakóparkok helyett normális házakat építeni, rendes, kertes házban, állatokkal, a termsézettel harmóniában élni, nem vegetálni, és közben azt hinni, hogy az a jó!

Ha valahol VALÓBAN probléma a galambok jelenléte, akkor azt kirekesztő hálóval kéne megoldani, pl, és fogamzásgátlással, ha tényleg sokkan lennének. Egyébként meg nem tudom, hogy miért ne élnének a házak ereszei alatt galambok?

Amúgy, soha semmi bajom nem volt tőlük, pedig számtalan sérült, beteg galambot vittem hoztam mrá haza a főváros különböző pontjairól, és a szobában lábadoztak, mellettem... Persze, lehet... előfordulhat valami gond... meg, az is, hogy a fejünkre esik egy tégla!

Válasz

Bodor János üzente 15 éve

Szerintem csak természetes úton lehetne megszüntetni a túlszaporodást.De ez nagyon hosszú folyamat.Üdv.

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 15 éve

Hát igen ez a nagyvárosokban elég nagy gond itt vidéken nincs semmi probléma mert van természetes ellensége + a szomszéd légpuskája de a nagyvárosokban szerintem is csak azvolna a megoldás ha riasztókat szerelnének fel ,de akkor hova menekülne a sok galamb ? Szerintem szolni kell a szomszéd Petikének hogy hozza a lágpuskát !!!!

Válasz

Prohászka Béláné üzente 15 éve

Őrsre is telepítettek solymokat, méágis nagyon sok galamb van a környéken. Nálunk is eteti egy öreg. Sajnos

Válasz

Tóth Zoltánné Erika üzente 15 éve

köszönöm érdekes volt

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 15 éve

Még szerintem a legjobb megoldás a solymások segítsége lenne,jobb mint az állatkínzás !Köszönöm a tályékoztatót !

Válasz

Tóth Tünde üzente 15 éve

Köszi a tályékoztatótt ez sajnos elég nagy probléma valoba jó lenne egy hatékony megoldás. Szia Tünde

Válasz

M Imre üzente 15 éve

Én a mechanikus védelmet bátorítom, az akusztikus és az elektromos védelemmel szemben, mert nincs az emberre káros hatása. Legalább a műemlék épületekre. Persze ehhez is pénz kéne. A fogamzásgátlás is jó megoldás, de nyilván vannak jobb megoldások is és erre példák a bio gazdálkodásban. Megnyugtató, hogy napirendre vették a témát :)
Köszönöm

Válasz

Czeller Károly üzente 15 éve

Köszönöm a felvilágositást.Üdv

Válasz

Rné Magdi üzente 15 éve

Köszönöm szépen .
Nagyon sok a galamb már vidéken is a lakótelepeken pont ezek miatt
és van aki eteti is őket.
A sólymászok nagyon jó ötlet szerintem
és hallottam a
repülőtereken is vannak.

Válasz